z Ad Astra 1999 őszén alakult. A zenekar ekkori felállása: Barabás Péter (dob), Erdélyi Csaba (bass), Erdélyi Péter (gitár), Spala Márk (gitár). Nagyjából 2000 tavaszán csatlakozott hozzánk Nyeste József énekes. Ekkor született meg az a két szám mely a demónkon is hallható (csak már némileg átdolgozott formában), illetve feldolgozásokat kezdtünk betanulni a Psychotic Waltztólés a Nevermore-tól. Ezután következtek a nehézségek, ugyanis először megszűnt a próbatermünk és ezután majd egy évig egyáltalán nem volt lehetőségünk normálisan, rendszeresen próbálni és eközben a dobos, majd később az énekes is eltávozott a zenekarból. Gyakorlatilag 2001 nyaráig a zenekart csak a három "húr-hangszeres" alkotta, de ettől függetlenül rendületlenül kerestük a megfelelő dobost és énekest, és persze gyűjtöttük az ötleteket és írtuk a dalokat. 2001 nyarán találtunk Bótyik Árpád dobosra (ex-Watch My Dying), akivel kb. fél évig aktívan próbáltunk. Gitárosunk, Peti eközben beszállt a gödi, death metalt játszó zenekarba, a Megazetorba. Mikor láttuk, hogy Árpinak nincs ideje próbálni, Murphyt (Kliment Márton - Megazetor) kértük meg, hogy segítsen ki minket a dobosi poszton. Később Murphy állandó taggá vált. Nagyjából ekkor (2002 késő tavasza) csatlakozott hozzánk Bittera Gábor énekes is. A zenekar tagságának első a Chuck Schuldiner emlékére szerevezett Death-esten volt, 2003 január 10-én, a gödöllői Trafóban. 2003 májusában elkészítettük első demonkat, melyen két szám hallható. A felvételek a gödi Deja Vu stúdióban zajlottak. A zenét a zenekar közösen írta, míg a szövegeket Gábor és Peti. A demo elkészítése után Gábor, kizárólag zenei okok miatt, eltávozott a zenekarból, új énekesünket Morvai Csabát 2003 őszén vettük be, aki azóta is tagja a zenekarnak. 2004 februárjában ismét játszottunk a második Death-esten is a Vörös Lyukban, majd 2004 augusztusában sort kerítettünk első önálló koncertünkre. Ezután volt még egy koncertünk októberben. 2004 decemberében Csabi újra felénekelte a 2003-as demot (a zenei alapok maradtak a régiek), majd ezután már ezt a "frissített" demo anyagot terjesztettük, további koncert lehetőségeket keresve. 2005-ben volt még néhány koncert Budapesten, illetve nyár közepén játszottunk a Rockmaraton fesztivál tehetségkutató színpadán. Mivel időközben születettek új dalok, elérkezettnek láttuk az időt, hogy elkészítsünk egy újabb, ezúttal már profi megszólalású, komolyabb anyagot. Így augusztus végén a zenekar bevonult a Denevér stúdióba, hogy felvegyünk egy 5 számos EP-t (Idegen Arcok). Az EP 2006 februárjában jelent meg szerzői kiadásban.
A dalok eredetileg magyar szöveggel íródtak, de mindegyikhez készült angol verzió is. Ezekből 3 nótát 2006 tavaszán felénekeltünk angolul egy külföldre szánt promóciós cd-hez. Ez lett a ’No Contact’, amit számos külföldi kiadónak elküldtünk, de sajnos eddig még eredménytelenül. Ugyanakkor a zenekar menetközben, úgy döntött, hogy végleg átáll az angol nyelvre, mivel számos külső (és belső) vélemény szerint is jobban sikerültek az angol verziók, és a dalszerzést is gyorsabbá teszi.
2007 tavaszán elérkezettnek láttuk az időt, hogy összedobjuk első nagylemezünket. Ez ismét a Denevér stúdióban történt. A ’Crust of Ego’ címet viselő 8 számos lemez tartalmazza az EP öt dalát (angol nyelven), amelyeknek nagyrészét apró módosításokkal újrajátszottuk, egy olyan dalt, amelyet az egykori ’Újra Úton’ nótánk alapjaiból gyúrtunk újjá - eléggé modernizálva-, egy elszállós-instrumentális tételt, valamint egy szószerint vett feldolgozást a U2-tól. Jelenleg kiadót keresünk az anyagnak, illetve koncertezünk amennyit és ahol csak lehet.
A stílusunk leginkább komplex dallamos metalnak nevezhető, főbb hatásaink a Nevermore, a Death, az Opeth, a Meshuggah, a Pain of Salvation, de mindenki hallgat mindenféle zenét a legdallamosabbtól a legdurvábbakig, vagy a régiektől a legmodernebbekig. A lényeg a nyitottság, és a sokszínűség.