Nézd meg a koncertek plakátait >
Nem vagy belépve! (Lépj be vagy regisztrálj!)
MA: 27 
¦28¦29¦30¦31¦01¦02¦03¦04¦05¦06¦07¦08¦09¦10¦11¦12¦13¦14¦15¦16¦17¦18¦19¦20¦21¦22¦23¦24¦25¦26¦27¦28¦29¦30¦31¦01¦02¦03¦04
Hunderground
Itt vagy most: Hunderground | Koncertszervezők | Rocket Queen | Hírek | 32. Nemzetközi Bartók Szeminárium és Fesztivál
Rocket Queen
2016. június 22., szerda, 14:04
32. Nemzetközi Bartók Szeminárium és Fesztivál
Az ország egyik legnagyobb presztízsű zenei fesztiválja immár több mint három évtizede várja a Bartók Béla, valamint a 20-21. századi zene kedvelőit és művelőit. 2016 januárjától kezdve a zeneszerzőhöz köthető szerzői jogok “felszabadultak” szabad utat engedve ezzel további kísérletezéseknek, Bartók műveinek más és más fénybe állításának, amit a Bartók 135 programsor is megünnepel, benne a Bartók Fesztivál különleges eseményeivel. A fesztivál középpontjában ezúttal - a Két arckép című darab jubilálása okán - a NŐ áll. Bartók Két arckép című művét 60 éve mutatták be először. A Bartók Fesztivál hagyományaihoz híven nemcsak koncertekkel, hanem mesterkurzusokkal és egyéb, a társművészeteknek is helyet adó eseményekkel várja Szombathelyre a látogatókat. Kortárs magyar képzőművészek alkotásaiból kiállítás is nyílik a fesztiválhoz kapcsolódóan, a hat alkotó műveinek ihletője is a NŐ.
A Filharmónia Magyarország felhívására a különféle szemináriumokra 18 országból (Belgium, Dél-Korea, Finnország, Hollandia, Izrael, Japán, Kanada, Magyarország, Mexikó, Németország, Oroszország, Románia, Spanyolország, Svájc, Szlovákia, Taiwan, Thaiföld, USA) érkeznek jelentkezők.

A szemináriumok kurzusvezetői: Gilbert Varga (Karmester mesterkurzus), Prof. Yinam Leef (Zeneszerzés mesterkurzus), Mocsári Károly (Zongora mesterkurzus), Kelemen Barnabás (Hegedű és vonósnégyes mesterkurzus), Komlósi Ildikó (Dal és opera mesterkurzus) nagy érdeklődéssel és szeretettel várják a tanulni vágyókat.

A fesztivál kiemelkedő eseménye lesz az Ünnepélyes fesztiválmegnyitó és Nyitókoncert a Savaria Szimfonikus Zenekarral, amit egy érdekfeszítő beszélgetés előz meg Kocsis Zoltánnal és Kelemen Barnával. A hangversenyen vezényel: Kocsis Zoltán. A fesztiválon fellép Komlósi Ildikó és Mocsári Károly, Yinam Leef darabjának magyarországi bemutatója mellett július 10-én a Góbé Együttest hallhatja a közönség. A következő napon Kelemen Barnabás és Kokas Katalin estje lesz hallható a Weöres Sándor Színházban. Július 15-én a Jazzationt hallgathatják a jazz kedvelői a Zsinagóga udvarában, végül a zárókoncertre kerül sor 16-án, szombaton, az egyedülálló hangversenyen a Savaria Szimfonikus Zenekart a karmester mesterkurzus résztvevői vezénylik.
A fesztiválon olyan kísérőprogramok lesznek, melyek önmagukban is figyelemfelkeltőek. A fesztivál „NŐ” koncepciójú kiállításán 7 neves hazai képzőművész fogadta el a fesztivál felkérését, értelmezte az ideális és a torz megközelítését saját területükön ugyanúgy, mint Bartók Béla tette a zene területén, köztük olyan művészek, mint Bencsik István Kossuth-díjas szobrászművész. A felnőttekhez különleges programok hozzák közelebb Bartók Béla művészetét, a XX-XXI. század zenéjét, de a szervezők annak is megtalálják a módját, hogy a gyerekekhez is szóljanak, a Desszert koncerten a Szolnoki Bartók Béla kamarakórus legényeket és lányokat csúfol Bartók Béla módjára, Lakner Tamás pedig mesél.

További információk, programok: http://bartokfesztival.hu/

Kommentek (0)

Még nincs hozzászólás. Legyél te az első!
Hozzászólás írásához be kell lépned. Ha még nem regisztráltál, akkor megteheted itt.