2016. május 25., szerda, 16:44
CSEH TAMÁS TÖRTÉNELEMKÖNYVE

Cseh Tamás dalaiból összeállított, múltidéző koncert a Vodku fiai zenekar, közreműködő zenészek, illetve neves színművészek előadásában a kort idéző díszletek között.
A dalok egy tágabb művészi és történelmi értelmezési keret részeiként hangoznak el oly módon, hogy az előadásra kiválasztott dalok és azok sorrendje egy sajátos „zenés történelemkönyvként” felvázolja Magyarország elmúlt negyven évét a Kádár-korszak közepétől egészen a kétezres évek első évtizedig. A produkció létrehozóinak meggyőződése szerint a dalokra felfűzött történelmi utazás olyan sajátos képet rajzol majd fel Magyarország elmúlt évtizedeiről, amely a mindannyiunk számára ismert korszakot és eseményeket újszerű megvilágításba helyezve tanulságokkal, valamint művészi élménnyel szolgálhat azok számára, akik megélték a korszakot és azoknak is, akik azt csak tankönyvekből vagy elbeszélésekből ismerik.
A létező szocializmus hétköznapjai, a fővárosi lét, az értelmiségi sors, a szerelem, a család, a hazaszeretet, a vívódó lélek mélységei, majd a rendszerváltás, az új demokráciába vetett hit, majd annak elvesztése. A magyarság és a közép-európaiság kérdései, a nemzeti öntudat és annak ellentmondásai, a szomszédos népekhez fűződő viszony, és a gyakori közvetett vagy közvetlen közéleti utalások csak néhány szín arról a széles palettáról, amelyet a dalok szerzői felhasználtak ennek a sajátos Magyarország-képnek a megfestéséhez. A koncertsorozat létrehozói ezt a képet szándékoznak a közreműködő zenészek és színművészek segítségével, korabeli újságcikkek, feljegyzések, naplórészletek és egyéb kordokumentumok felhasználásával, az adott kort megidéző díszletek között újraélni.
. Ha még nem regisztráltál, akkor